איך לשמור על רצפת עץ

 

רצפת עץ אמיתית היא ללא ספק אחד השדרוגים המשמעותיים ביותר לכל חדר, פתרון ריצוף המקנה מראה חמים, ביתי ואלגנטי במיוחד. אך כמו הרבה דברים טובים ומיוחדים בחיים, גם על זה צריך לשמור ולתחזק על מנת ליהנות מהפרקט שלכם למשך שנים ובמצב אופטימאלי. אם התקנתם רצפת פרקט אמיתית אך אתם לא יודעים כיצד לשמור עליה ולתחזק אותה, או אם אתם מתלבטים לגבי התקנת רצפת עץ, המדריך הבא הוא בשבילכם.

 

bigstock-Open-Livingroom-3624004.jpg

 

התקנת רצפת עץ היא דרך נהדרת לשדרג חדרים מסוימים בעת מעבר דירה, זוהי בחירה נהדרת לחובבי עבודות בעץ שרוצים לבצע בעצמם פרויקט שיפוצים והבחירה הקלאסית לאלו שאוהבים פתרונות עשה זאת בעצמך ומחפשים אתגר חדש ומורכב יותר. באתר בית סנטר תוכלו למצוא את כל הכלים והציוד הדרוש להתקנה מושלמת של רצפת עץ.

 

לעולם לא לשפוך מים על רצפת העץ שלכם

אחד ההיבטים הראשונים והחשובים של שמירה על רצפת עץ הוא המים. חשוב לעולם לא לשפוך מים על רצפת הפרקט שלכם אלא רק לנקות אותה בעזרת סמרטוט רצפה לח. שפיכת מים תחדיר רטיבות לרצפת העץ ותגרום לנזקים כגון ריקבון, התנפחות של העץ, הצטברות מים מתחת לרצפה, התרחבות של העץ וכן הלאה. כמו כן אין להשתמש במכונות ניקוי בקיטור על רצפת עץ.

 

נקו את הרצפה עם ציוד מתאים

למרות שפע היתרונות, אחד החסרונות של ריצוף עץ אמיתי הוא הרגישות המוגברת לשריטות ושחיקה. לכן חשוב להיות עדינים עם פרקט עץ. מבחינת ניקיון, אפשר להשתמש בסמרטוט לח כפי שנאמר או באמצעי ניקיון יבשים, אך חשוב להשתמש בציוד שאינו אגרסיבי ואשר מתאים לעבודה על עץ –שואב אבק עם מברשת עדינה הוא הפיתרון האידיאלי.

 

לא להשתמש באקונומיקה, כלור וחומרי ניקוי חזקים

העץ הוא חומר טבעי ולכן יש להתנהג אליו בכבוד גם מבחינת חומרי ניקוי. רצוי מאוד לא להשתמש על רצפת עץ באקונומיקה, כלור או חומרי ניקוי חזקים אלא בחומרים עדינים בלבד. קראו את ההוראות ואם אינכם בטוחים נסו על פינה נסתרת של הפרקט. כיום מצואים בשוק חומרים רבים ומגוונים המיועדים במיוחד לניקוי רצפות עץ ופרקט, העדיפו תמיד להשתמש בהם.

 

שימו לב מה עולה וזז על הרצפה

העץ הוא כאמור עדין ועשוי להישחק בקלות. לכן רצוי לשמור על רצפת עץ בכך שתקפידו לחלוץ נעליים על הפרקט, שימו פיתרון לניקיון הנעליים מחצץ ושאר דברים שעשויים להזיק לעץ בכניסה לבית או לחדר עם רצפת העץ. כמו כן רצוי להימנע משימוש ברהיטים עם רגליים שעשויות לשרוט את הרצפה – להתקין גלגלים למשל, רפידות הגנה או להימנע מגרירת רהיטים על הרצפה.

 

נקודות נוספות

ניתן למלא שריטות על פרקט עץ בעזרת תכשירים מתאימים, למשל משחת ווקס ייעודית. קרינת שמש ישירה עשויה לשנות את הגוון של רצפת העץ, יש לקחת זאת בחשבון וליישם צל מתאים. מדי כמה שנים רצוי לשייף, ללטש ולצבוע מחדש רצפות עץ אמיתיות – זה שומר על העץ ומספק מראה חדש ומרשים במיוחד.

file0001914546732.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

פייסבוק בית סנטר

 

כנסו לפייסבוק שלנו, עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים על כל הכתבות הכי שוות  


03/03/2014

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך:

המדריך המלא להתקנת רצפת פרקט

המדריך המלא להתקנת
רצפת פרקט

היתרונות והחסרונות של רצפת עץ ורצפת שיש

היתרונות והחסרונות של
רצפת עץ ורצפת שיש

המדריך לבניית דק

המדריך לבניית
דק

ציור קיר מתעתע של עץ

ציור קיר מתעתע
של עץ