איך להכין עמדת עבודה נכונה לעבודות בעץ

 

עבודה בעץ היא מהנה, כיפית, נותנת מקום לבטא את היצירתיות שלכם ויש בה אפילו אלמנטים תרפיים. אבל כל זה לא יוכל להתקיים אם לא תהיה לכם עמדת עבודה מסודרת ונוחה. רוצים לדעת איך להתכונן לעבודה בעץ? כנסו, כנסו!

עמדת עבודה

 

סוף מעשה במחשבה תחילה

עבודות בסגנון עשה זאת בעצמך הולכות ותופסות מקום של כבוד בקרב רבים. היצירה, הסיפוק שבחידוש, שינוי או עבודות בעץ מסוגים שונים וכמובן החסכון הניכר בכסף, מושכים רבים להתנסות בתחביב הנעים, המאתגר והיצירתי לכל הדעות. עבודות בעץ הן מגוונות מאד ויש סוגים וסגנונות רבים, אולם דבר אחד הוא משותף לכולן: עמדת עבודה מסודרת, נוחה ונגישה. בל זה, קשה לגשת לעבודה ולפעמים גם אין חשק. אז איך מייצרים בסביבה ביתית עמדת עבודה בעץ?

 

אור - חשוב שבעמדת העבודה שלכם יהיה אור רב. גם כזה המגיע מחלונות, כלומר אור טבעי וגם תאורה חשמלית לשעות בהם יורד הערב. עבודות בעץ דורשות פעמים רבות דיוק מירבי וירידה לפרטים הקטנים. בלי תאורה מתאימה, יכול להיות שתפספסו משהו בתהליך.

 

אוויר - עבודה בעץ היא עבודה שיש בה אלמנטים שיוצרים אבק רב. לא רק זאת, פעמים רבות נעשה גם שימוש בחומרים חריפים, כמו לכה, צבעים או אפילו צורב שמחמם את העץ. חשוב מאד לדאוג לעמדה מאווררת, קרובה לחלון פתוח או ונטה השואבת את הריחות מהאזור.

 

כלי עבודה - אין יותר מתסכל מלתכנן להתחיל בעבודה ולגלות שחסרים לכם כלי עבודה. הכינו מראש את כל הפריטים הנדרשים לכם כדי שתוכלו לעבוד ללא כל הפרעה. רצוי להכין מראש רשימה של הפריטים הנחוצים ולקנות אותם מבעוד מועד. כלי עבודה שהם חובה בכל עמדה, מעבר לכלי עבודה מקצועיים כמו מכשיר ניסור כמו למשל מסור, חריטה או צריבה, הם: כפפות, מברשות, נייר זכוכית, לכה, סמרטוטים ומגבות נייר.

 

לחות - זכרו שלחות וטחב הורסים את העץ. האוויר בעמדת העבודה צריך להיות חמים ויבש, התנאים האידיאלים לעץ. עץ שסופג לחות יכול להתנפח או להיהרס. אם תכננתם למקם את עמדת העבודה במרתף חשוך ולח, חישבו שנית.

 

משטח עבודה - רצוי כי משטח העבודה יהיה מוגבה, באופן שיהיה לכם נוח לעבוד ומבלי להתכופף או להתאמץ. תוכלו ליצור משטח כזה באמצעות הנחת פלטת עץ שאין בה שימוש על גבי שני “חמורים”, אותם ניתן לכוונן לפי הגובה הרצוי לכם. הכוונה היא לרגלי עץ שביניהן מונחת הפלטה. ניתן לרכוש בחנויות לכלי עבודה.

 

מהכנה ועד עשייה

עבודות בעץ פותחות צוהר למגוון רחב של תחומים, כמו שיפוצים של רהיטים ישנים, חריטה על עץ, חידוש ורענון פריטי עץ, תיקון ועוד תחומים רבים. עבודות בעץ הן מהנות ונותנות מקום לביטוי היצירתיות, מהוות תחביב מהנה ואפילו חסכוני. כדי שכל זה יהפוך באמת לתחביב נעים ומהנה, דאגו ליצור סביבת עבודה מזמינה ונוחה, באופן שיקל עליכם את העבודה ולא יערים עליכם קשיים.

עמדת עבודה

 

פייסבוק בית סנטר

 

כנסו לפייסבוק שלנו, עשו לנו לייק ותקבלו עדכונים על כל הכתבות הכי שוות  

 
10/02/2014

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך:

בית עץ

איך לבנות בית בובות מעץ

סוגי עצים

איך לבחור את העץ
שיתאים ליצירה שלך

חריטה על עץ

חורטים על עץ?
ככה תעשו את זה נכון!

חיות עץ

חיות עץ מרהיבות